Almanach_40-vyroci

slavnostní otevření proběhlo 30. 8. 1975

slavnoní připomínka výročí se uskutečnila 4. 10. 2015

Úvodní slovo

Ke čtyřicátému výročí školy škola připravila tento almanach, který přináší shrnutí několika důležitých událostí ze života školy. Jedná se o ukázky z realizovaných projektů, úprav jak uvnitř budovy, tak jejího okolí, modernizaci vybavení školy učebními pomůckami a výpočetní technikou, a zejména krátké zprávy z proběhlých exkurzí v terénu, zajímavostí z výuky a dosažených úspěchů žáků ve vědomostních a sportovních soutěžích.

Samostatnou kapitolu tvoří fotografie absolventů ostrovské školy. Můžete zde najít svoje spolužáky a kamarády ze školních let, a zavzpomínat na léta dávno minulá...

Čtyřicet roků je dlouhá doba, došlo ke změně společenského zřízení, atmosféry ve společnosti, technologické úrovně a přístupu k učení. Škola na tyto změny reaguje a snaží se využívat to dobré, co tyto změny přinášejí. Ctí úlohu vychovávat a vzdělávat žáky, a pomáhat jim orientovat se v nových výzvách, které před ně jsou kladeny.

Přehled školních událostí doplňují také krátké videosnímky, které připravili žáci školy a jejich učitelé.

Mgr. Karel Hasoň, Ph.D., ředitel školy

Videa:

Slavnostní den - 40. výročí školy

Proběhl 4. října, program obsahoval vystoupení žáků školy, prohlídku školy a vysadbu tři líp (stromy vysadili Mgr. Jiří Mihola, Ph.D., poslanec Parlamentu České republiky a předseda Školské komise, Ing. Jaromíra Vítková, zastupitelka Jihomoravského kraje a Ing. Ondřej Hudec, starosta městyse Ostrov u Macochy).
Oslavy čtyřicátého výročí školy proběhly v neděli 4. října. Program připravily děti z mateřské školy, žáci školy a ZUŠ Jedovnice, pobočka Ostrov. Hudební doprovod zajistil taneční orchestr ZUŠ Jedovnice. Pro děti byl připraven doprovodný program v podobě skákacího hradu, jízdy na koloběžkách a vystoupení žongléra.

Vyučující se ujali role průvodců a provedli návštěvníky, bývalé žáky, učitele, ředitele a hosty prostorami školy a seznámili je se zaměřením školy, realizovanými projekty, dosaženými vědomostními i sportovními úspěchy žáků, používanými pomůckami a výukovými metodami. Zajímavym zpestřením prohlídky školy byla ukázka robotů (práce kroužku robotiky pod vedením pedagogů ze SPŠ Jedovnice).

Součástí slavnosti byla také výsadba tří stromů na prostranství před školou. Jednalo se o vzrostlé lípy, které zasadili čestní hosté Mgr. Jiří Mihola, Ph.D., poslanec Parlamentu České republiky a předseda Školské komise (členem komise je od roku 2014 také ZŠ Ostrov u M.), Ing. Jaromíra Vítková, zastupitelka Jihomoravského kraje a místostarostka Boskovic, (dlouhodbě se zaměřuje na  oblast školství) a Ing. Ondřej Hudec, starosta městyse Ostrov u Macochy.

Rád bych připojil poděkování všem, kdo se podíleli na přípravě oslav výročí školy, a to zejména dětem MŠ, žákům školy, kolegům učitelům, zaměstnankyním školní kuchyně a všem zaměstnacům školy, ZUŠ Jedovnice a městysu Ostrov u M.

Poděkování patří také sponzorům, kteří měli také významný podíl na zajištění celé akce.

Almanach ke 40. výročí

Sponzoři slavnosti: