Osvěžující menu kroužku „Zdravé svačinky“

Česko zažívá nebývale teplé dubnové počasí, kdy teploty šplhají až k tropickým 30 stupňům Celsia. Proto jsme volili degustační menu našeho kulinářského seskupení plné osvěžení a lehkých chutí, které jsou tolik typické pro horké letní dny.

Jako slaný chod jsme si připravili lehkou lilkovou paštiku z pečených lilků s nutričně hodnotným sójovým sýrem Tofu, medvědím česnekem a dalšími čerstvými divokými bylinkami, podávaném na celozrnném toustu se spoustou čerstvé zeleninky.

Sladkou tečku tvořila kompozice batátového brownies s mandlemi a hořkou čokoládou, přelité rozvarem z višní, zdobené řeckým jogurtem a jedlými květy.

Osvěžující menu završila kompozice motýla seskládaného z čerstvého letního ovoce, který nám připomněl, že školní rok se již překlenul do poslední čtvrtiny a prázdniny jsou již na dosah. Hurááá!

Všichni jsme měli boule za ušima a s plnými bříšky jsme se rozcházeli domů, nabídnout našim maminkám inspiraci ke zdravému mlsání pro horké letní posezení s rodinou nebo přáteli.

Datum vložení: 14. 4. 2024 20:56
Datum poslední aktualizace: 14. 4. 2024 21:05