Výzva 56

Projekt EU - Výzva 56

Zaměřeno na podporu čtenářské a jazykové gramotnosti

Částka pro školu: 500 tis. Kč

Aktivity projektu:

• Zakoupeno 400 nových knih pro žáky.
  • Čtenářské dilny pro žáky.
  • Týdenní jazykový pobyt žáků ve Velké Británii.
  • Čtrnáctidenní jazykový zdokonalovací kurz pro účitele anglického jazyka.
  • Týdenní studijní pobyt učitele prírodovědných předmětů na školách ve Velké Británii - tzv. stínování (metody, postupy, studijní systém).

Projekt v souvislostech:

Škola se zaměřuje na podporu výuky jazyků. Všechny děti na druhém stupni učí anglický rodilý mluvčí. Anglický jazyk je nabízen již v mateřské škole a od první třídy. Povinně je anglický jazyk vyučován od třetí třídy.

Jazyková výuka byla v minulých letech podpořena již několika evropskými projekty. V současné době je realizován další evropský projekt, který navazuje na aktivity předchozích projektů a dale rozvíjí a zkvalitňuje výuku jazyků.

Aktivity těchto projektů podporuje škola např. tím, že výuka angličtiny na druhém stupni je vedena z velké části anglickým rodilým mluvčím. Podmínce projektu Schola naturalis postačuje jedna hodina vedená anglickým mluvčím, přesto již třetím rokem je téchto hodin sedm. Jsme přesvědčeni, že tato investice do zvýšení úrovně jazykové výuky je více než přínosná.

Tento předpoklad se potvrdil při letošním jazykovém pobytu našich žáků ve Velké Británii, kdy ve srovnání s jinými školami reagovali naši žaci výrazně rychleji a především správně a přirozeně. Rozdíl byl více než patrný.

Aktuálně realizovaný projekt Výzva 56 dále rozvíjí a zkvalitňuje výuku anglického jazyka a podporuje čtenářskou gramotnost žáků školy. Umožňuje vyučujícím rozšiřovat si svoji odbornost a seznámit se s moderními vyukovými metodami používanými s úspěchem v zahraničí. Tyto nové dovednosti pak mohou zavádět ve svých hodinách a dále zkvalitňovat výuku.

Mgr. Karel Hasoň, Ph.D. a Mgr. Marek Veselý, koordinátoři projektu

Podrobněji o aktivitách projektu viz následující odkaz: