Zkušenosti s online výukou-video

Typ: Základní škola | ostatní | Mateřská škola
Krátké video zachytávající zkušenosti s online výukou.

Přikládáme odkaz na krátké videjko z konfernce, ve které vyučující sdílí svoje postřehy a zkušenosti z online výuky a využívání platformy Webex.

Webex umožňuje připojení až 100 členů a především sdílení společné tabule, na které v reálném čase může probíhat názorná výuka včetně inteakce mezi vyučujícím a žáky. Ti do sdílené tabule mohou také vepisovat svoje řešení a všichni vidí, co se na společné ploše děje. Sdílet jde zároveň obrázky, náhled na elektronickou učebnici, prezentaci, video, vyvolávat žáky apod.

Pro online výuku to je jediněčný nástroj, který umožnil posunout výuku v době mimořádných opatření co nejblíž běžné výuce. Například v matematice nebo chemii by bez názorných nákresů nebylo možné probírat novou látku a celou dlouhou dobu vzdálené formy výuky bychom mohli maximálně opakovat. Vznikl by deficit, který by prakticky nešlo dohnat.

Toto videjko vzniklo pro potřeby společnosti IBM, která zajistila zdarma formou dobrovolníků - koordinátorů spuštění systému.

Také poskytovatel systému poskytl placenou plnou verzi Webexu pro školy zdarma.

Děkujeme společnosti IBM a jejímu dobrovolníkovi J. Loudovi za pomoc s instalací,  spuštěním a zaškolením do systému Webex a firmě Webex za zpřístupnění platformy.

Poděkování patří také kolegům pedagogům za ochotu neustále se učit a využívat nejmodernější výukové systémy v běžné praxi tak, aby výuka byla pro žáky co nejkvalitnější.

Delší verze (5m):

Kratší verze (3m):

Přikládáme základní otázky, které tvořily kostru videokonference:
1) Ne všechny školy přešly na online výuku. Vy ale ano, jak hodně to pro Vás bylo nové a co vás k tomu přimělo?
2) Kde byla největší překážka a jak jste ji překonali?
3) Vyuzili jste pro nastaveni vyuky dobrovolnika z rad IBM? Pokud ano, s cim vam nejvice pormohl?
4) Co byste vzkázali ostatním školám, které váhají nebo se online výuky bojí?

Vytvořeno: 10. 6. 2020
Poslední aktualizace: 10. 6. 2020 09:44