Žáci 8. ročníku využívají iPady ve výuce

Typ: Základní škola | ostatní | Mateřská škola
Didaktická technika pořízená z EU projektu napomáhá k lepšímu osvojování vědomostí.

Žáci 8. ročníku využili iPady pro zachycení změn, které se v přírodě objevují s přicházejícím podzimem. Nejprve se seznámili s programem, ve kterém témy zpracovali. Poté vyrazili do areálu školní přírodní učebny s jezírkem, kde měli za úkol zachytit podzim a podzimní změny v přírodě.

Získaný materiál zpracovali do jednoduchého výstupu. Naučili se pracovat s ipadem, s textovým editorem, pořídit a použít fotografie, ale zejména přímo v terénu sledovali podzimní přírodu a uvědomili si, k jaký změnám dochází, proč tomu tak je apod.

Měli tak možnost nenásilným způsobem propojit svoje dosavadní teoretické znalosti s praktickou zkušeností, a využili moderní výukové pomůcky smysluplným způsobem.

Ukázky prací žáků 8. B jsou k nahlédnutí v následujícím odkazu.žáci v přírodní zahraděžáci v přírodní zahradě

Vytvořeno: 24. 10. 2019
Poslední aktualizace: 24. 10. 2019 12:46