Výuka pro 1. stupeň je obnovena

Typ: Základní škola | ostatní
Žáci 1. stupně od dnešního dne opět dochází do školy. Je nutné dodržovat mimořádná opatření.

Dne 25. 5. 2020 byla obnovena výuka pro žáky 1. stupně. Docházka je dobrovolná, souběžně běží i výuka na dálku.

Docházka do školy je podmíněna dodržováním řady hygienických a organizačních opatření. Žáci dochází do školy v předem daných časových intervalech, dodržují rozestupy, ve společných prostorách mají roušky, pravidelně je zajišťováno větrání a desinfekce.

Prostory školy bylo nutné dle těchto opatření upravit. Ve třídách jsou lavice rozmístěny tak, aby žáci dodržovali 2 m rozestupy, rovněž ve školní jídelně jsou stoly rozmístěny s dvoumetrovým rozestupem, na chodbách jsou umístěny značky pro snadnější dodržování předepsaných rozestupů, u vchodu do školy a na dalších místech jsou umístěny desinfekce, uklizečky pravidelně několikrát denně desinfikují kliky, lavice a prostory školy apod.

Stejná opatření jsou zavedena v mateřské škole, jsou upraveny příchody do MŠ, omezen přístup doprovázejících osob do tříd MŠ, dochází k pravidelné několikadenní desinfekci klik, stolů, toalet apod.

Pravidelný každodenní úkiid v celé budově školy je doplněný o opakované desinfekce všech prostor.

Tato opatření jsou zavedena v souladu s pokynem MŠMT k aktuální situaci tak, aby byl minimalizován případný přenos nemoci.

Děkujeme za trpělivost, pochopení a spolupráci v této mimořádné době.

Vytvořeno: 25. 5. 2020
Poslední aktualizace: 25. 5. 2020 10:25