Výsledky průzkumu školního stravování

Typ: Základní škola | ostatní
Vyhodnocené dotazníky v příloze

Vážení rodiče a žáci,

jak jste již byli informováni, ve škole proběhl průzkum školního stravování za účelem zvýšení jeho kvality a komfortu. Sestával se z několika částí.

• Žáci a pedagogové hodnotili dle zadaných kritérií v průběhu dvou týdnů obědy uvařené ve školní jídelně, aniž by kuchařky předem o hodnoceném období věděly, nemohlo tedy dojít ke změnám v již připraveném jídelníčku. Pomocí žetonů byly přidělovány jednotlivým jídlům pomyslné body v podobě smajlíků. Po sečtení všech odpovědí v průběhu celého období byla uvařená jídla hodnocena následovně: 72% výborné, 22% průměrné, 6% nechutnalo mi
  • Žáci a pedagogové vyplňovali dotazníky související s kvalitou stravy v průběhu celého roku a stolování. Celkové výsledky jsou uvedeny v příloze.
  • Rodiče měli po předchozí domluvě s vedoucí stravování možnost přijít do školy uvařená jídla ochutnat. Této nabídky nevyužili.
  • Zákonní zástupci mohli v průběhu tohoto období posílat náměty na jednotlivá jídla spolu s recepty. Této možnosti rovněž nevyužili.
  • V jednotlivých třídách proběhly přednášky o spotřebním koši, kdy na základě jeho plnění měli žáci za úkol sestavit jídelníčky na dva týdny.

Celkové výsledky byly předány vedoucí školního stravování, která s nimi bude dále pracovat. Věříme, že výzkum pomůže zkvalitnit stravování v naší školní jídelně ke spokojenosti všech.

Vytvořeno: 3. 12. 2018
Poslední aktualizace: 3. 12. 2018 20:31