Výsadba stromků ve školním arboretu

Typ: Základní škola | ostatní | Mateřská škola
Žáci 9. ročníku vysázeli dalších 50 stromečků ve školním arboretu, konkrétně v prostoru nad školním hřištěm. Další stromky vysazovali čtvrťáci, páťáci, šesťáci a sedmáci.

Výsadba škoního arboreta je komunitní projekt, na jehož realizaci se podílejí žáci, rodiče, učitelé, změstys a členové zahrádkářů.

Každý rok jsou dosazovány další dřeviny, dochází tak k postupnému rozšiřování arboreta.

V dolní části arboreta je vysázena malá “plantáž” smrků. Ty slouží k vánoční výzdobě školy. Přitom třída, která vysazuje v tom kterém roce stromky, je vysazuje pro svoje kamarády, kteří teprve nastoupí do školy. Je tak podpořena mezigenerační spolupráce a kamarádství.

Mohli jsme také pozorovat kudlanku nábožnou, kterou jsme ve školním arboretu našli.

Ve výsadbě poté pokračovali žáci 4. a 5. ročníku, kteří spolu se šesťáky a sedmáky vysázeli dalších cíc než 100 stromků.Školní arboretumŠkolní arboretumŠkolní arboretum - kudlanka nábožná

Vytvořeno: 24. 10. 2019
Poslední aktualizace: 24. 10. 2019 13:14