Robotika jako součást výuky

Základy programování získávají žáci s roboty a 3D tiskárnou.

Součástí nového pojetí výuky informatiky je větší důraz na nové technologie. Proto se žáci seznamují se základy programování. Učí se jednoduché kroky při práci s roboty Sphero. Jedná se o roboty ovládané pomocí aplikace na školních iPadech. Zde si vytvářejí soubory instrukcí, které následně robot vykonává, a žáci zjišťují, jestli instrukce zpracovali dobře nebo se dopustili chyby a  musí tedy provést opravu instruktážní sady.

Jiný způsob práce s moderní výpočetní technikou a přípravou na smysluplné využívání nových technologií představuje celoroční práce s 3D tiskárnami.

Škola pořídila kromě dvou kompletních sad ipadů (pro dvě třídy) celkem 12 robotů Sphero a 5  3D tiskáren pro co největší rozvoj dovedností dětí.

Vytvořeno: 24. 6. 2022
Poslední aktualizace: 24. 6. 2022 13:32