Příprava na nový školní rok byla úspěšná

Typ: Základní škola | ostatní | Mateřská škola
Pedagogové školy se intenzivně připravovali na nový školní rok.

Poslední týden v srpnu jsou ještě prázdniny. Pro kantory ale začal čas intenzivní přípravy na nový školní rok.

Během letních prázdnin proběhla generální rekonstrukce rozvodů elektrické energie v druhém patře. Na to navazoval kompletní úklid všech prostor, kde rekonstrukce probíhala. Nyní následovalo nastěhování všeho vybavení zpět a připrava tříd na výuku.

Byl vypracován plán práce na nový školní rok, rozděleny úkoly, sestaveno organizační schéma řízení školy včetně rozdělení kompetencí a odpovědnosti.

Součástí přípravy bylo i intenzivní dvoudenní školení, jehož cílem byla zejména bezpečnost na internetu, správa hesel a vytváření výukových materiálů pro žáky.

Cílem školení bylo zvládnout reálně využitelné aplikace, které je jednak schopen zvládnout po krátkém zaškolení běžný uživatel, jednak tvorba podkladů není neúměrně časově náročná, ale zejména je budou schopni využívat také žáci.

Při výběru školitele a obsahu školení jsme velice pečlivě vybírali tak, aby školení bylo přínosné a přenositelné ihned do praxe. (Tato zdánlivě samořejmý požadavek není bohužel u všech vzdělávacíh kurzů dodržen.)

Školení proběhlo v nádherné krajině Beskyd, školící areál byl umístěn na hřebenu beskydských vrchů a nabízel mimo jiné úchvatné výhledy do dalekého okolí. Během přestávek mezi jednotlivými výukovými bloky byla také možnost vycházek do okolí.

Že byl takto zvolený průběh přípravy na nový školní rok velmi úspěšný, dokazuje kromě spokojenosti účastníků také to, že se v rámci nově nastartované těsné spolupráce pracuje mnohem příjemněji. Rovněž řešení úkolů a výzev, které nový školní rok přináší, je mnohem snažší.

Náklady na školení byly hrazeny z evropských projektů, v jechž získávání je škola velmi úspěšná. Navíc dokáže tyto prostředky účelně využít a jejich přínos maximalizovat.

Příprava tříd, rozpis úkolů i osvojení nových poznatků a dovedností v oblasti využívání moderních didaktických pomůcek jsem zvádli dobře. Školní rok 2019/2020 se tedy mohl rozběhnout na plné obrátky.

Vytvořeno: 6. 9. 2019
Poslední aktualizace: 6. 9. 2019 10:29