Překročení Rubikonu

Typ: Základní škola | ostatní | náš tip | Mateřská škola
Šesťáci překročili bájný Rubikon - postoupili na druhý stupeň, nároky se zvyšují. Tradiční akce Cirsia umožnila žákům šestých tříd vyzkoušet si spolupráci v týmu, rozdělení úkolů a práci na společném díle.

Ve dnech 26. a 27. září se uskutečníl další ročník Rubikonu - aneb už jsem šesťák. Akce se koná vždy na některé ze škol Cirsia pro žáky šestých tříd.

Po přestupu na druhý stupeň jsou na děti kladeny vyšší nároky. Důležitou součástí je i práce v týmu, spolupráce, organizace práce, rozdělení rolí a jejich koordinace apod. Zároveň se učí, jak výsledky své práce prezentovat před ostatními - na konci Rubikonu seznámí porotu slouženou ze zástupců vedení jednotlivých škol Cirsia s tím, co se během Rubikonu naučili a co zjistili o daném tématu.

Letošní ročník využíval tzv. genius loci - dlouhou historii osídlení našeho regionu, a to již od dávného pravěku. Šesťáci zjišťovali, jak naši prapředkové žili, čím se živili, jak se dorozumívali apod. To vše si pak mohli vyzkoušet na vlastní kůži, když se stali pravěkými lovci, mohli se dorozumívat pouze jednoduchými skřeky, obstarávali si potravu, lovili drobnou zvěř, vyhýbali se cizím tlupám a nakonec společně ulovili mamuta.

Jednalo se o aktivitu, která umožňuje účastníkům zažít na vlasní kůži danou událost, a to prostřednictvím zážitkové pedagogiky. Náročnost aktivity je nastavena tak, aby v bezpečném řízeném prostředí účastníci vykročili ze své běžné komfortní zóny (jinými slovy přokonali sami sebe). Zážitkovou pedagogiku naše škola využívá velmi úspěšně již několikátým rokem.

Vytvořeno: 26. 10. 2018
Poslední aktualizace: 26. 10. 2018 09:33