Přehled opatření vzhledem k aktuální situaci od 12. 10. 2020

Typ: ostatní
Od pondělí 12. 10. 2020 dochází k několika změnám v organizaci výuky. Mateřská škola a 1. stupeň zůstávají téměř beze změny, na 2. stupni přechází žáci na kombinovaný způsob výuky (distanční x prezenční).

Opatření, která zůstávají v platnosti:

• po celé škole jsou k dispozici dezinfekce
  • roušky ve společných prostorách, pro 2. stupeň po celou dobu pobytu ve škole
  • kroužky - výrazné omezení (odložený začátek na neurčito)
  • hudební výchova beze zpěvu
  • tělocvik na 2. stupni pouze ve formě vycházek

Další opatření od pondělí 12. 10. 2020:

Prodloužené podzimní prázdniny

26. a 27. 10. - volno dle nařízení Vlády

28. 10. státní svátek

29. a 30. 10. podzimní prázdniny

• výuka v mateřské škola zůstává beze změny jako dosud

• výuka ve školní družině zůstává beze změny
  • tělocvik a sport se řídí pravidly jako 1. stupeň
  • bez roušek jen ve třídách, děti z jednotlivých oddělení se nepromíchají
  • v jednotlivých odděleních zůstávají žáci vždy z jedné nebo dvou tříd jako dosud (nepromíchají se žáci různých tříd)

• roušky se sundávají jen na dobu konzumace stravy
  • příbor vydává vyučující, porci, ovoce, salát atd. kuchařky
  • časově oddělená doba výdeje pro 1. a 2. st. i speleo - odebírají stravu dle rozvrhu pobytu v jídelně (sestavený tak, že se nepotkávají)
  • důsledná kontrola umývání rukou
  • rozestup mezi stoly 1,5 m
  • u stolu max. jsou max. 4 osoby
  • žáci na distančním vzdělávání mohou odebírat oběd za dotovanou cenu. Při odběru dodržují hygienická opatření.
  • Důležité: K odběru stravy se musí přihlásit vždy min. den předem (na týden, kdy jsou v režimu distanční výuky, jsou totiž automaticky odhlášeni)

• na 1. st. beze změny
  • tělocvik možný je
  • zrušeno plavání (bazény jsou uzavřeny)
  • hudební výchova bez zpěvu
  • roušky ve společných prostorách

• na 2. st.
  • tělocvik nelze - pouze vycházky nebo náhradní program
  • hudební výchova - beze zpěvu všichni
  • roušky po celou dobu pobytu ve škole - povinně na 2. st. po celý den

• Docházka na prezenční výuku a účast i na distanční výuce je povinná, nepřítomnost žáka je třeba omluvit v informačním systému Edookit vždy nejpozději do 2 dnů po skončení nepřítomnosti (v platnosti zůstává: nepřítomnost známou předem je nutné také nahlásit dopředu, nemoc atd.)!
  • Hodnocení žáků nadále probíha bez rozdílu, jestli probíhá prezenční nebo distanční výuka a bude zveřejňováno na Edookitu!

Distanční výuka

• Prezenční a distanční způsob se střídá podle tříd:

6. A, 6. B a 7.  skupina 1 (12. - 16. 10. 2020 distančně mimo školu)

9. A, 9. B  a 8. skupina 2 (12. - 16. 10. 2020 prezenčně ve škole)

6. A, 6. B a 7. skupina 1 (19. - 23. 10. 2020 prezenčně ve škole)

9. A, 9. B  a 8. skupina 2 (19. - 23. 10. 2020 distančně mimo školu)

• Distanční výuka probíhá podle stávajícího rozvrhu hodin (zveřejněného na školním informačním systému Edookit). Žáci jsou povinni být připraveni a přítomni na každou hodinu rozvrhu.
  • Podklady a úkoly jsou žákům zadávány skrze platformu Google Classroom a komunikační platformu Messenger.
  • Pokud bude mít žák problém s připojením, tak se v co nejkratším čase ozve třídnímu učiteli.

Tělocviky:

• šesté třídy se budou dělit podle tříd, tzn. že 6. A má tělocvik (kluci i děvčata) dohromady, vede Mgr. Jitka Muchová, stejně tak 6. B dohromady a vede Mgr. Patrik Ševčík
  • deváté třídy se budou dělit podle tříd, tzn. že 9. A má tělocvik (kluci i děvčata) dohromady, vede Mgr. Marek Veselý, stejně tak 9. B dohromady a vede Mgr. Nikola Sehnalová
  • sedmý a osmý ročník - jedna z těchto tříd má vždy distanční výuku, tzn. druhá třída na prezenční výuce má tělocvik dohromady (kluci i děvčata), vede Mgr. Nikola Sehnalová (druhá třída má distanční výuku - vede Mgr. Patrik Ševčík)

Spojené třídy v některých předmětech budou rozdělené a budou mít tuto hodinu v jiný čas tak, aby nedocházelo ke spojování tříd a nepřišli o výuku

Asistenti pedagoga

asistentka pedagoga na 2. st. poskytuje podporu na dálku integrovanému žákovi v době distanční výuky (spojí se přes internet, pomáhá, vysvětluje, procvičuje atd. v režimu výuky na dálku). V době prezenční výuky je běžně ve třídě.

Doučování M a Čj v 9. třídách

• po - ČJ 9. A
  • po - M 9. B
  • st - Čj 9. B
  • st M - 9. A

Případné změny dle vývoje aktuální situace budou zveřejňovány na stránkách školy a prostřednictvím informačního systému Edookit. Děkujeme za spolupráci a prosíme o podporu pro žáky v tomto komplikovaném období. Doufáme, že společnými silami tuto nelehkou situaci zvládneme.

Vedení ZŠ a MŠ Ostrov u Macochy

Vytvořeno: 9. 10. 2020