Pozvánka - Šamalíkova míle

Typ: Základní škola | ostatní | náš tip | Mateřská škola
V něděli 27. 5. 2018 se konná již tradiční sportovně-kulturní akce pro děti, mláděž a dospělé Šamalíkova míle. Připomínáme si významného rodáka z Ostrova u Mac. J. Šamalíka (1875 - 1948), a také obnovení povýšení Ostrova u Mac. na městys (1912 - 2012).

Šamalíkova míleSrdečně Vás zveme (pozvánka - zde ke stažení) na tradiční sportovně - kulturní akci, která se konná na počest významného ostrovského rodáka Josefa Šamalíka (1875 - 1948). Jedná se o běžeckou soutěž s kategoriemi od dětí z mateřské školy až po nejstarší běžce, nazývaných v běžecké hantýrce veteráni.

První ročník proběhl již v roce 2012, kdy jsme si připomínali 100 let od povýšení Ostrova u M. na městys (a zároveň obnovení tohoto povýšení na městys).

Od té doby se pravidelně každý rok uskuteční další ročník této zdařilé akce, připomínají obě události - J. Šamalíka a povýšení na městys.

Kategorie zahrnují zvlášť závodníky registrované v běžeckých klubech, kteří pravidelně trénují a běhají nejrůznější závody, a zvlášť závodníky, kteří si přijdou zaběhat jen pro radost. Tzn. při vyhodnocení jsou tyto dvě skupiny běžců vyhlašováni samostatně.

Běh začíná v 15 hod. kulturním programem dětí za doprovodu hudebního tělesa ZUŠ Jedovnice. Následují běhy mladších závodníků, a nakonec odstartuje hlavní závod na 9 km.

Během celé akce je zajištěno občerstvení.

Na organizaci akce se podílí ZŠ Ostrov u Macochy, Městys Ostrov u Macochy a SDH Ostrov u Macochy. Všem organizátorům děkujeme.

zde ke stažení (pozvánka)

odkaz na stránky Okresní běžecké ligy

Vytvořeno: 22. 5. 2018
Poslední aktualizace: 22. 5. 2018 08:58