Postupné uvolňování opatření

Typ: Základní škola | ostatní | náš tip | Mateřská škola
Opatření přijatá v souvislosti s coronavirem se začínají uvolňovat. Do konce dubna přislíbilo MŠMT pokyny k nástupu do škol v závěru školního roku. Přikládáme ukázku práce v on-line výuce a shrnutí informací o zápisu do 1. třídy a mateřských škol ve formě videa.

Podle vyjádření ministra školsví a dalších orgánů se začínají postupně uvolňovat opatření přijatá jako prevence šíření nákazy koronaviru.

Od 25. 5. 2020 je umožněna výuka na prvním stupni. V červnu poté omezená výuka na druhém stupni. Konkrétní pokyny přislíbilo MŠMT dodat do konce dubna. Podle těchto instrukcí bude obnovena výuka, v režimu a způsobem stanoveným ministerstvem.

Zápisy do 1. třídy a do mateřských škol budou probíhat vzdálenou formou. Podrobnosti jsou uveřejněny na stránkách školy.

Výuka je prováděna vzdálenou formou, pedagogové zajišťují zadávání látky, úkolů, vysvětlování učiva, zpětnou vazbu, hodnocení atd. tak, aby bylo dosaženo co nejlepšího osvojení učiva, pro žáký zajištěna zpětná vazba a na rodiče přenášena co nejmenší zátěž.

Shrnutí dostupných informací o postupném zavádění běžné výuky podle uvolňovaných pravidel, zápisu do 1. třídy a do mateřské školy a ukázku práce v hodinách on-line výuky přinášíme v následujícím videu.

Video - shrnutí, ukázka práce

Máme společný cíl, a to rozvoj a pohodu dětí.

Děkujeme všem za ochotu, vstřícnost a toleranci při zvládání nelehké situace, kterou pro všechny znamenají omezení a změny zavedené z důvodu mimořádných opatření.

Přejeme všem pevné nervy, hodně zdraví a radosti.

Vytvořeno: 21. 4. 2020
Poslední aktualizace: 21. 4. 2020 14:00