On-line výuka běží

Typ: Základní škola | ostatní | Mateřská škola
Výuka na dálku on-line probíhá již druhý týden. Učitelé připravují výukové materiály, poskytují výklad a zpětnou vazbu, a jsou se žáky každý den v kontaktu. Přinášíme malou ukázku této výuky.

Současná opatření vedla k tomu, že výuka je realizována na dálku v on-line prostředí.

Podrobnější nahlédnutí do probíhajícícho způsobu výuky (video).

Zavedli jsme do praxe výukový systém Classroom. Každý den probíhá přímá výuka se žáky, učitelé připravují podklady, studijní materiály, umožňují dětem konzultovat dané učivo přímo s vyučujícím, zajišťují zpětnou vazbu a hodnocení dosažených znalostí.

Děti si uchovávají pracovní návyky, vždy dopoledne se učí. V 8.30 a 10.00 hod. jsou se svými vyučujícími v kontaktu pomocí aktivit na Classroomu, a audio nebo videokonference, kdy si mohou doplňovat informace a řešit otázky ohledně učiva.

Tento systém výuky se osvědčil a běží naplno ve všech třídách od 3. do 9. ročníku. 1. a 2. ročník vyžadují specifický způsob výuky, ale i tam pracujeme na tom, aby na rodičích byla co nejmenší zátěž.

I přes počáteční problémy s nastartováním takového způsobu výuky probíhá intenzivní výuka včetně přímé komunikace s vyučujícími. Platí, že výuka běží dál, jen jiným způsobem. A že výuku zajišťuje i nadále v plném rozsahu škola, a rodiče kromě svých pracovních povinností a zajištění dohledu nad dětmi nemusí ještě po večerech plnit zadání úkolů, které by jim škola zaslala např. mailem.

Děkujem za trpělivost a podporu ze strany Vás, rodičů, i Vás, žáků. Naším společným cílem je vzdělávání. Tohoto cíle se nám daří dosahovat, i když situace není pro nikoho vůbec jednoduchá.

Vytvořeno: 27. 3. 2020
Poslední aktualizace: 27. 3. 2020 15:02