Malá technická univerzita v mateřské škole Ostrov u M.

Typ: Základní škola | ostatní | náš tip | Mateřská škola
V mateřské škole probíhá Malá technická univerzita. Cílem je rozvoj technického myšlení a dovedností. Podrobnosti o této zajímavé aktivitě publikoval list Deník ve svém příspěvku.

Celý text - odkaz

Pilotní projekt v ostrovské školce: z dětí se stávají architekti a instalatéři

20.1.2020 Děti v mateřské škole v Ostrově u Macochy si tento školní rok mohou vyzkoušet, jaké to je být architektem, instalatérem nebo elektrikářem. Školka se připojila do projektu polytechnického vzdělávání.

Projekt Malá technická univerzita v ostrovské mateřské škole.lupa-plusKliknutím zvětšíte

Projekt Malá technická univerzita v ostrovské mateřské škole. | Foto: archiv školy

Lektoři do ní přijíždějí pravidelně už od loňského podzimu. „Pro děti je to něco nového, setkají se s jinými hračkami technického zaměření. Například do jednoduchého půdorysu domu vkládají kostky jako nábytek nebo z kostek stavíobvodové stěny a učí se tak prostorové představivosti,“ popsala učitelka z ostrovské školky Anna Musilová.

Projekt finančně podpořila Místní akční skupina Moravský kras. Lektoři tak pravidelně dojíždějí ještě do školek v Rudici, v Jedovnicích a ve Dvorské ulici v Blansku.

Malá technická univerzita je vzdělávací projekt neziskové organizace Malá technika. „Jeho cílem je názorně a jednoduše dětem přiblížit technický svět, ve kterém žijeme,“ uvedla Tereza Plundrová z organizace Malá technika s tím, že Blanensko je prvním regionem jižní Moravy, kde se lekce v tomto rozsahu konají.

Projekt Malá technická univerzita v ostrovské mateřské škole.

Autor: Michal Záboj
Zdroj: https://blanensky.denik.cz/zpravy_region/ostrov-skolka-projekt-mala-technicka-univerzita.html

Vytvořeno: 29. 1. 2020
Poslední aktualizace: 29. 1. 2020 14:58