Aktuální informace - prezenční výuka pro MŠ a 1. stupeň

Typ: ostatní | náš tip
Od 12. 4. 2021 se vrací k prezenční výuce předškoláci a také děti na 1. stupni (vždy střídavě ob týden). Testování bude probíhat 2x týdně.

Do mateřské školy začnou od pondělí 12. 4. 2021 chodit předškoláci (týká se MŠ Ostrov, MŠ Krasová, LMŠ Skalka). Je nutné 2x týdně podstoupit test. Roušky nebo respirátory nosit nemusejí. Výuka pro předškoláky bude probíhat podle denního programu každý den, tak jak tomu bývá zvykem za běžné situace.

Pro mladší děti i nadále funguje výuka na dálku pomocí zásobníku aktivit na stránkách školy.

Pro děti na 1. stupni platí jiný režim, budou chodit do školy střídavě (rotačně) vždy jeden týden, a další týden budou doma, kdy bude probíhat distanční výuka. Jinými slovy se střídá po týdnu prezenční a distanční výuka.

pravidelný režim tříd začne takto:

12. - 16. 4. 2021):  1., 2.A, 4.

další týden (19. - 23. 4. 2021):  2.B, 3. a 5. tř.

Dvakrát za týden se budou děti testovat, po celou dobu výuky je povinná ochrana úst a nosu. Děti z jednotlivých tříd se mezi sebou nesmí míchat, budou tedy chodit v jiném čase na oběd atd.

Výuka běží podle platného rozvrhu tak jako dosud. V době, kdy bude distanční výuka, jsou zrušeny hodiny výchovného charakteru, stejně jako je tomu nyní. V době prezenční výuky ve škole podle nekráceného rozvrhu.

Školní družina bude v provozu pro ty třídy, které budou v tom týdnu přítomny ve škole, každá třída zvlášť. Ranní družina s ohledem na povinnost testování nebude.

Stravování - děti, které jsou přítomny ve škole, mají zajištěné stravování (svačina, oběd), v případě nepřítomnosti je nutné stravu odhlásit (běžný režim). pro žáky na distanční výuce je možný i nadále odběr jídla s sebou do jídlonosiče (distanční výuka se bere jako výuka, tudíž je nárok na dotovanou stravu).

Školní autobus pojede ráno v v 7.25 z Krasové (7.30 Vilémovice) a v 7.40 z Vilémovic.

Odpoledne pojede v 12.00, ve 13.00 a v 15.20 hod. (Odjezdy autobusu se mohou změnit podle aktuální potřeby a obsazenosti linek v závislosti na výuce.)

Organizace testování:

Po příchodu dítěte do školy se děti přemístí do své třídy, kde bude připravena desinfekce,  testovací sada a pedagogický pracovník. Ten bude děti instruovat a bude dohlížet nad správným provedením testování včetně vyhodnocení testu. V případě pozitivního výsledku bude dítě přemístěno do izolační místnosti. Budou informováni rodiče, aby si dítě vyzvedli a postupovali podle pokynů (je nutný ověřovací test, příp. karanténa atd.).

V případě potvrzení pozitivního nálezu bude další postup koordinován s hygienickou stanicí.

Testovací sady obdrží škola v pátek. Protože budou k dispozici dva typy testů, není zatím zřejmé, který postup bude nutné provádět.

Situace se mění každým dnem, pokud by došlo k nějaké změně, budeme vás informovat.

Vytvořeno: 7. 4. 2021
Poslední aktualizace: 7. 4. 2021 12:52