Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Poděkování rodičům, žákům a pedagogům

Typ: ostatní
Děkujeme všem rodičům, žákům a pedagogickým pracovníkům za jejich zapojení do on-line výuky.
Dobrý večer.

První zkušební den on-line výuky máme docela úspěšně za sebou. Všem Vám rodičům, dětem i pedagogům, kteří jste se do toho zapojili, bych chtěl hrozně moc poděkovat a vyjádřit hluboký respekt, že jste to zvládli a nevzdali to hned na začátku. Vím, jak je to teď pro rodiče náročné, ale věřte nám, že pro nás učitele ještě třikrát tolik. Může se vám zdát, že to nemůžete zvládnout, my máme občas podobný pocit, jsme v tomhle systému doslova jen o dva dny napřed a učíme se za pochodu, stejně jako vy. Ptáte se, proč to tedy všechno děláme?

Protože jedině tímto způsobem zůstává odpovědnost za výuku na nás a nepřenášíme ji na rodiče. Narozdíl od jiných škol jsme tu pro děti každý den, úkoly jim budeme dávkovat postupně a také je máme možnost kontrolovat a hodnotit.

Myslíte si, že Vás tím zatěžujeme víc, než by kdybychom vám prostě jen poslali zadání cvičení?

Chápu, proč si to myslíte, a tento týden tomu tak bohužel bude. Navíc, jsme v začátku a postupně budeme vychytávat, co je a není proveditelné, tak, aby všichni byli schopni úkoly technicky splnit. Naším společným cílem je ale především naučit děti, jak pracovat online samostatně, tak, aby BEZ VAŠÍ POMOCI dokázali ideálně během dopoledne splnit své povinnosti.

Myslíte si, že to nezvládnou? Nepodceňujte své děti. Jejich generace pracuje s ICT daleko intuitivněji a učí se velmi rychle. Ať je to dobře či ne, v dospělosti budou muset ovládat práci s těmito technologiemi, a to v daleko větší míře, než kdy dřív. Tohle pro ně bude zkušenost k nezaplacení. Navíc zjistíte, že práce s Google Classroom není vůbec složitá a neustále se opakuje, vše potřebné je v instruktážním videu. Děti si brzy na vše zvyknou a naučí se s ní pracovat samy. K tomu se je také snažte vést a minimalizujte svou asistenci, máte svých starostí dost.

Ještě jednou chci všem zapojeným moc poděkovat a věřím, že to spolu zvládneme. Zároveň chci poprosit ty, kteří s námi ještě nefungují, aby se ničeho nebáli a přidali se. Děláte to pro své děti.

A velký obdiv patří v neposlední řadě také všem pedagogickým pracovníkům, kteří se tohoto nelehkého úkolu zhostili s profesionalitou a odhodláním, které v dnešní době není ani zdaleka takovou samozřejmostí, jak by se patřilo. Děkujeme a přejeme vám všem v této obtížné době co nejvíce úspěchů a co nejméně starostí.

S pozdravem vedení ZŠ Ostrov u Macochy

Vytvořeno: 18. 3. 2020
Poslední aktualizace: 18. 3. 2020 21:23
Autor: Mgr. Michal Prause