Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Osmáci na Rychtě

Typ: Základní škola | ostatní
Projektový den v Krásensku na téma "mokřady".

Žáci naší školy se zúčastnili projektového dne na Rychtě v Krásensku. Jednotlivé skupiny se po rozehřívací hře přesunuly k místnímu rybníčku s mokřadem. Zde se z žáků stali výzkumníci v různých oborech. Někdo hledal živočichy ve vodě, jiný na souši. Někteří prováděli chemický rozbor vody a zbývající si zopakovali poznávání bylin a dřevin. Práce byla zajímavá, ale počasí studené. Ve druhé části museli zpracovat získaná data do podoby papírové prezentace a nakonec vyvodit ze svých pozorování závěry. Zachovat mokřad nebo povolit stavbu golfového hřiště? To byla otázka, kterou měli žáci po dopoledních pozorováních zodpovědět a zdůvodnit. Několik obrázků najdete zde.


Vytvořeno: 6. 10. 2017
Poslední aktualizace: 30. 10. 2017 23:13
Autor: Mgr. Věra Hrazdírová