Vítejte na nových oficiálních stránkách ZŠ a MŠ Ostrov u Macochy

Koná se

Stávka

Ve středu 6. 11. 2019 bude z důvodu stávky škola uzavřena.

Seminář: Systém vzdělávání pedagogických pracovníků

Téma semináře bylo: Systém vzdělávání pedagogických pracovníků v České republice Na programu byla např. byla otázka aprobovanosti, novela zákona o pedagogických pracovnících a změny ve způsobu přípravy budoucích učitelů.

01.11.2019

Slavnostní otevírání učebny keramiky

Nově zrekonstruovaná učebna keramiky bude slavnostně předána do užívání dětem v úterý 19. listopadu 2019 v 17 hod. Na tuto slavnostní událost Vás srdečně zveme.

24.10.2019

Výsadba stromků ve školním arboretu

Žáci 9. ročníku vysázeli dalších 50 stromečků ve školním arboretu, konkrétně v prostoru nad školním hřištěm. Další stromky vysazovali čtvrťáci, páťáci, šesťáci a sedmáci.

24.10.2019

Nácvik první pomoci v praxi

Výuku doplnil praktický nácvik.

Žáci 8. ročníku využívají iPady ve výuce

Didaktická technika pořízená z EU projektu napomáhá k lepšímu osvojování vědomostí.

Podzimní prázdniny

Organizace provozu školy - ve státní svátek v pondělí je celá škola uzavřena, v úterý a středu je provoz omezen.

Proběhlé akce

12.11.2019

Výukový program pro žáky prvního ročníku "ČÍM ŽIJE PODZIM ?"

Čím žije podzim? Jak se připravují zvířata, stromy, příroda na zimu? Kam zalézá hmyz ukrytý ve štěrbinách? Jak se vyrobí krmítko pro ptáčky ze šišek a semínek? Na všechny tyto otázky jsme dostali v Domě přírody odpovědi. Děti nanosily veverkám do spižíren plody lesa a proběhly se podzimní přírodou. Ve vědomostní dynamické aktivitě si prvňáčci vyzkoušeli znalosti o stěhovavých a přezimujících ptácích. Díky prožitku z her a výroby krmítka jsme se seznámili s různými zvířecími strategiemi příprav na zimu.

12.11.2019

Draci ve školce

Děti si vyrobily draky

Otevírání učebny keramiky

Vystoupení dětí z mateřské školy

Multivitamínový podzimní salát v 1.A

Maminky poslaly po dětech plody podzimu - šťavnatá jablíčka, hrušky, jádra vlašských ořechů a pampeliškový med vlastní výroby. I když venku bylo nevlídno, v naší sluníčkové třídě panovala dobrá nálada - děti strouhaly šťavnatá jablíčka a hrušky, dosypaly mák, ořechy, plody brusinek, ochutily kapkou pampeliškového medu a dobrota plná vitamínů byla hotová. Salátek jsme zapíjeli šípkovým čajem, plným vitamínu C. Naše podzimní dobrota nám dodala spoustu energie a povzbudila nás do naší pilné práce.

04.11.2019

Základní škola a mateřská škola se připojují ke stávce

Oznamujeme rodičům, že z důvodu Stávky bude mateřská škola Ostrov, Krasová a lesní mateřská škola Skalka uzavřena ve středu 6. 11. 2019.

MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA

Malé technické vzdělávání v MŠ.

Od školičky ke škole

Poučné a zábavné dopoledne v režii "sedmáků"