Jsou děti dostatečně připraveny na školu?

Typ: ostatní | Mateřská škola
pracovní listVize vedení školy, jak usnadnit přechod dětí z MŠ do ZŠ

Období zápisu do první třídy základní školy je rodiči mnohdy považováno za zlomkový okamžik v životě jejich dítěte. Někteří jsou nejistí, nevědí, co mohou očekávat. Mateřská škola je pomocníkem a rádcem pro rodiče, kteří nemají jasnou představu o průběhu zápisu i o školní zralosti. Ne každé dítě dosáhne na konci předškolního vzdělávání očekávaných výstupů, které jsou dány rámcovým programem pro předškolní vzdělávání. Vyvrcholením vzdělávací práce s nejstaršími dětmi jsou edukativně stimulační skupiny. Zde jsou cíleně a záměrně rozvíjeny schopnosti a dovednosti dítěte tak, aby přechod z MŠ do ZŠ byl pro dítě méně obtížný, dítě bylo vyzrálé a připravené na plnění náročnějších úkolů a požadavků ve školním prostředí. Také cílem základní školy je bezproblémové začlenění do vzdělávacího procesu od 1. ročníku základní školy a předejít tak u nich případným neúspěchům ve školní docházce. Úzkou spolupráci s mateřskými školami, která se týká konzultací učitelek ZŠ a MŠ, návštěvy nejstarších dětí v první třídě, má v plánu základní škola prohlubovat.

Vytvořeno: 8. 6. 2020
Poslední aktualizace: 8. 6. 2020 10:11