Jak si děti hrají

Typ: ostatní | Mateřská škola
Volná hra nejmenších dětí

Hra je pro děti nejpřirozenější ale také nejdůležitější činnost. Hrou se děti učí. Ty nejmenší děti si hrají spíše samy a kamarády nevyhledávají. Vzájemně se pozorují a napodobují svoje chování. Učí se půjčovat hračku, podělit se o stavebnici nebo si vzájemně pomoci. Toto je důležitý moment pro vytváření sociálních vztahů mezi dětmi.  Poznávají, že nebude vždy splněno jen jejich přání, ale že se musejí střídat, půjčovat. To je nejdůležitější poznatek pro vytváření kamarádských vztahů mezi dětmi. Děti rády napodobují dospělé, rády si hrají na rodinu, na lékaře , na kadeřníky, na učitele i na popeláře. Buďme jim všichni dobrým vzorem,  abychom společně vychovali děti takové, aby byly oblíbené mezi kamarády, samostatné v rozhodování, aby se naučily přiměřeným způsobem prosadit své požadavky, ale aby nezapomínaly na slušné a správné chování.Krátké video zde.

Vytvořeno: 15. 3. 2019
Poslední aktualizace: 15. 3. 2019 12:55