Advent

Typ: ostatní | Mateřská škola
AdventSlavnosti

Stalo se již tradicí, že mateřská škola využívá po celý rok slavnosti při výchově a vzdělávání dětí. Jsou především nástrojem citového působení na dítě a velmi účinným prostředkem při vytváření a posilování vzájemných vztahů dětí i jejich postojů a kolektivního cítění.Slavnosti v mateřské škole jsou dny, v nichž probíhá oslava nějaké výjimečné příležitosti, situace, události, a to významná buď pouze pro jednotlivce, či pro celou skupinu, nebo významné slavnosti oslavované celou společností. Zvláštní charakter mají slavnosti pořádané ve vánočním období.  S dětmi si oživíme lidové zvyky, tvoříme dárečky, přáníčka pro rodiče, které jim děti předají při vánočním posezení v mateřské škole. Tyto činnosti mají významné postavení při utváření mravní stránky dětské osobnosti a estetického cítění.

Vytvořeno: 5. 12. 2018
Poslední aktualizace: 5. 12. 2018 16:00