Canisterapie v MŠ Krasová

Typ: ostatní
Děti přijeli obveselit dva pejsci, Berta a Bond, kteří se navzájem neustále škádlili, a tak spontánně vznikalo mnoho vtipných momentů.

Aktivity se psy byly využívány při skupinové práci s dětmi. Zahrnovaly především činnosti na rozvoj jemné a hrubé motoriky, komunikace a sociální cítěnî. Děti pejsky krmily, česaly, podlézaly, vodily, učily se respektovat ostatní děti ve skupině a také toleranci a trpělivosti. Canisterapie rozvíjí a stimuluje také citovou stránku prožívání dítěte. U dětí dochází k odbourávání obav, k přijetí a respektování psa jako živého tvora a ke vzájemnému spontánním projevu lásky mezi dítětem a psem. Na další návštěvu našich psích kamarádů "Berta a Bonda" se budeme těšit v listopadu. Jak vše probíhalo se podîvejte zde.

Vytvořeno: 8. 10. 2019
Poslední aktualizace: 1. 11. 2019 14:14