Lesní školka Skalka

logoLesní školka Skalka je zřízena pro děti a jejich rodiče z Blanenska a Boskovicka, především z okolí Ostrova u Macochy (Blansko, Boskovice, Sloup, Šošůvka, Žďár, Petrovice, Holštejn, Lipovec, Vysočany, Rozstání, Krásensko, Senetářov, Kotvrdovice, Krasová, Jedovnice, Vilémovice, Rudice, Lažánky, Vavřinec, Veselice, Suchdol.) Velmi rádi ale přijmeme děti i ze vzdálenějších koutů!

Východiska LMŠ Skalka

• pilotní projekt založení lesní školky obecní základní a mateřskou školou, v tomto případě ZŠ a MŠ zřízenými městysem Ostrov u Macochy.
  • díky zařazení pod běžnou školu rodiče platí stejný příspěvek na provoz školky jako v běžné MŠ (300 Kč měsíčně).
  • školka vytváří pro děti bezpečné a láskyplné prostředí, role pedagoga je rolí průvodce a ochránce. Ve školce jsou dva pedagogové na max. patnáct dětí.
  • jsou využívány inovativní přístupy jako je přírodní, prožitková a intuitivní pedagogika, waldorfská a montessori škola. Dodržují se principy respektující a nenásilné komunikace.
  • dopolední program se odehrává venku a to za každého počasí (s výjimkou extrémů). Je věnován dostatek prostoru volné hře, součástí denního programu jsou také hudba, zpěv, tvoření a každodenní rituály, děti se zapojují do prací na zahradě. Je podporována hra s přírodními materiály namísto hotových hraček a digitálních technologií.

21.01.2020

Zimní párty sněhuláků 1

Zimní párty sněhuláků

Tentokrát jsme se s dětmi zaměřili na menší objekty na obrázku. Klademe důraz na práci podle zadání. Prsty tiskneme bílou barvou spoustu malých sněhuláků, kterým potom dokreslíme fixou obličej, hrnec na hlavě, koště nebo cokoliv, co má mít správný sněhulák.

21.01.2020

V lese

Stopování zvířátek v lese

V ranním kruhu si povídáme a ukazujeme si v pracovních listech, jak poznáme stopy jednotlivých zvířat. Poté se vydáváme do lesa, kde hledáme stopy ve sněhu a poznáváme, které zvíře je tam zanechalo.

lms@zsostrovum.cz

tel.: 778 429 957

ředitel zřizující školy Mgr. Karel Hasoň, Ph.D.: hason@zsostrovum.cz

Zřizovatelem školky je ZŠ a MŠ Ostrov u Macochy

stránky provozuje: ZŠ a MŠ Ostrov u Macochy, příspěvková organizace

kontakt:

zsostrovum@zsostrovum.cz
lms@zsostrovum.cz

Kde nás najdete?

JARO S LESNÍM KLUBEM KAMÍNEK

Přijďte s dětmi za námi do přírody.

Klubík je určen pro děti od 1 roku do 5 let a jejich (pra)rodiče. Je vhodný pro děti, které se od září přidají do party lesní školky Skalka (mohou si tak v doprovodu rodičů zvykat na nové prostředí své budoucí školky), ale i pro všechny ostatní rodiče a děti, kteří spolu chtějí trávit čas v přírodě. Klubík probíhá za každého (krom opravdu extrémního) počasí. Pokud by byla nouze, můžeme se schovat ve školkové jurtě.

Kdy: i tento rok každé pondělí od 1. dubna 2019 od 10:00 do 12:00

Kde: u jurty lesní školky Skalka

S sebou: svačinu, pití a podsedáček na sezení na zemi (např. stará karimatka) a oblečení přizpůsobené počasí (v mokru doporučujeme kompletní pogumované oblečení a gumáky)

Jak se přihlásit: na email lms@zsostrovum.cz (přes váš email s vámi budeme komunikovat ohledně změn v konání Kamínku nebo toho, co se chystá)

Chraňte děti proti klíšťatům: děti nastříkejte nebo potřete repelentem, i za teplého počasí je dobré, když děti mají dlouhý rukáv a dlouhé nohavice.

Průběh klubíku: říkanky, zpívaní s hudebními nástroji, svačina, tvoření, vycházka do lesa

Fotky z klubíku můžete najít na našich facebookových stránkách zde.

Těšíme se na vás! :)

Přijďte s dětmi za námi do přírody.