Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Lesní školka Skalka

logoLesní školka Skalka je zřízena pro děti a jejich rodiče z Blanenska a Boskovicka, především z okolí Ostrova u Macochy (Blansko, Boskovice, Sloup, Šošůvka, Žďár, Petrovice, Holštejn, Lipovec, Vysočany, Rozstání, Krásensko, Senetářov, Kotvrdovice, Krasová, Jedovnice, Vilémovice, Rudice, Lažánky, Vavřinec, Veselice, Suchdol.) Velmi rádi ale přijmeme děti i ze vzdálenějších koutů!

Východiska LMŠ Skalka

  • pilotní projekt založení lesní školky obecní základní a mateřskou školou, v tomto případě ZŠ a MŠ zřízenými městysem Ostrov u Macochy.
  • díky zařazení pod běžnou školu rodiče platí stejný příspěvek na provoz školky jako v běžné MŠ (350 Kč měsíčně).
  • školka vytváří pro děti bezpečné a láskyplné prostředí, role pedagoga je rolí průvodce a ochránce. Ve školce jsou dva pedagogové na max. patnáct dětí.
  • jsou využívány inovativní přístupy jako je přírodní, prožitková a intuitivní pedagogika, waldorfská a montessori škola. Dodržují se principy respektující a nenásilné komunikace.
  • dopolední program se odehrává venku a to za každého počasí (s výjimkou extrémů). Je věnován dostatek prostoru volné hře, součástí denního programu jsou také hudba, zpěv, tvoření a každodenní rituály, děti se zapojují do prací na zahradě. Je podporována hra s přírodními materiály namísto hotových hraček a digitálních technologií.

Aktuality

08.12.2022

Vánoční ohnění

Srdečně vás zveme na vánoční posezení, které se koná na zahradě školky 12. 12. 2022 od 15:00. Při této příležitosti je možné navštívit i jarmark na ZŠ Ostrov u Macochy, který začíná v 16:00. Těšíme se na vás!

Detail

08.12.2022

Zdobení vánočního stromečku

Zdobení vánočního stromečku

Další velmi příjemnou aktivitou bylo zdobení vánočního stromečku u vchodu do jurty. Voňavé pomeranče a dřevěné ozdoby, které děti samy namalovaly, dodávají stromečku ten správný nádech Vánoc.

Detail

Kontakty

lms@zsostrovum.cz

tel.: 778 429 957
 

ředitel zřizující školy Mgr. Karel Hasoň, Ph.D.: hason@zsostrovum.cz

Zřizovatelem školky je ZŠ a MŠ Ostrov u Macochy

stránky provozuje: ZŠ a MŠ Ostrov u Macochy, příspěvková organizace
 

kontakt: 

zsostrovum@zsostrovum.cz
lms@zsostrovum.cz

 

 

Kde nás najdete?