Lesní školka Skalka

logoLesní školka Skalka je zřízena pro děti a jejich rodiče z Blanenska a Boskovicka, především z okolí Ostrova u Macochy (Blansko, Boskovice, Sloup, Šošůvka, Žďár, Petrovice, Holštejn, Lipovec, Vysočany, Rozstání, Krásensko, Senetářov, Kotvrdovice, Krasová, Jedovnice, Vilémovice, Rudice, Lažánky, Vavřinec, Veselice, Suchdol.) Velmi rádi ale přijmeme děti i ze vzdálenějších koutů!

Východiska LMŠ Skalka

• pilotní projekt založení lesní školky obecní základní a mateřskou školou, v tomto případě ZŠ a MŠ zřízenými městysem Ostrov u Macochy.
  • díky zařazení pod běžnou školu rodiče platí stejný příspěvek na provoz školky jako v běžné MŠ (270 Kč měsíčně).
  • školka vytváří pro děti bezpečné a láskyplné prostředí, role pedagoga je rolí průvodce a ochránce. Ve školce jsou dva pedagogové na max. patnáct dětí.
  • jsou využívány inovativní přístupy jako je přírodní, prožitková a intuitivní pedagogika, waldorfská a montessori škola. Dodržují se principy respektující a nenásilné komunikace.
  • dopolední program se odehrává venku a to za každého počasí (s výjimkou extrémů). Je věnován dostatek prostoru volné hře, součástí denního programu jsou také hudba, zpěv, tvoření a každodenní rituály, děti se zapojují do prací na zahradě. Je podporována hra s přírodními materiály namísto hotových hraček a digitálních technologií.

Podzimní mandala

Týmová práce při výrobě mandaly.

Týden se skřítkem Ovocníčkem a Zelníčkem 1

Týden se skřítkem Ovocníčkem a Zelníčkem

Jak těžké je uhodnout se zavázanýma očima co držíme v rukou.

lms@zsostrovum.cz

tel.: 778 429 957

ředitel zřizující školy Mgr. Karel Hasoň, Ph.D.: hason@zsostrovum.cz

Zřizovatelem školky je ZŠ a MŠ Ostrov u Macochy

stránky provozuje: Ostrov pro život, z.s., sídlem Ostrov u Macochy 180, 679 14, IČ: 05361036

kontakt:
lms.skalka@gmail.com

Kde nás najdete?

JARO S LESNÍM KLUBEM KAMÍNEK

Přijďte s dětmi za námi do přírody.

Klubík je určen pro děti od 1 roku do 5 let a jejich (pra)rodiče. Je vhodný pro děti, které se od září přidají do party lesní školky Skalka (mohou si tak v doprovodu rodičů zvykat na nové prostředí své budoucí školky), ale i pro všechny ostatní rodiče a děti, kteří spolu chtějí trávit čas v přírodě. Klubík probíhá za každého (krom opravdu extrémního) počasí. Pokud by byla nouze, můžeme se schovat ve školkové jurtě.

Kdy: každé pondělí od 26. března 2018 od 10:00 do 12:00

Kde: u jurty lesní školky Skalka

S sebou: svačinu, pití a podsedáček na sezení na zemi (např. stará karimatka) a oblečení přizpůsobené počasí (v mokru doporučujeme kompletní pogumované oblečení a gumáky)

Jak se přihlásit: na email lms.skalka@gmail.com (přes váš email s vámi budeme komunikovat ohledně změn v konání Kamínku nebo toho, co se chystá)

Chraňte děti proti klíšťatům: děti nastříkejte nebo potřete repelentem, i za teplého počasí je dobré, když děti mají dlouhý rukáv a dlouhé nohavice.

Průběh klubíku: říkanky, zpívaní s hudebními nástroji, svačina, tvoření, vycházka do lesa

Fotky z klubíku můžete najít na našich facebookových stránkách zde.

Těšíme se na vás! :)

Přijďte s dětmi za námi do přírody.