Rozmanité pracovní činnosti

Typ: ostatní
var5V rámci pracovních činností jsme společně s chlapci ze 6. a 7. ročníku zabloudili do školní kuchyňky a snažili se vytvořit chutná hlavní jídla.

Součástí pracovních činností je i příprava pokrmů a jelikož máme venku sychravé počasí, tak jsme si řekli, že si tyto dny alespoň něčím vylepšíme. Dvě pracovní odpoledne jsme věnovali přípravě hlavních jídel, které si žáci sami vybrali. Chlapci pracovali ve skupinkách, kde jejich úkolem bylo vytvořit hlavní jídlo a to dle vlastního výběru. Samotnému tvoření samozřejmě předcházela příprava v podobě zjištění a sepsání součtu potřebných surovin a dále také sepsání pracovního postupu, který využijí při samotné přípravě. Školní chodby nám tedy voněli po jídlech jako jsou hamburger, lívance, pizza, smažený sýr, kuřecí řízky nebo vepřový steak. Nutno říci, že chlapci se s přípravou těchto pokrmů popasovali velmi dobře a všechna jídla byla velmi chutná, o čemž se přesvědčili i samotní žáci při ochutnávkách. Na závěr bych chtěl všechny chlapce pochválit za výbornou práci a doufám, že i doma předvedou takový kulinářský um jako ve škole.

var1

var2