Pitva ryby v sedmé třídě

Pitva ryby v sedmé třídě 1Laboratorky sedmáky baví

Loni jsme se s žáky v přírodopisu věnovali kromě teoretického poznávání přírody také několika laboratorním pracím. Děti toto zkoumání  velice bavilo, a proto také letos budeme  těmito laboratorními praktiky  doplňovat naše vědomosti. Protože jsme začali probírat učivo o rybách a v nedalekých  Jedovnicích proběhl rybolov, sehnali jsme od místních rybářů  několik  plotic a candátků. Ukazovali si na nich vnější stavbu těla ryb  a zkoumali jsme vnitřní anatomii. Po demonstraci  postupu práce se děti samy  pustily do pitvy ryby.  Poprvé měly příležitost takovéhoto způsobu věděckého bádání a velmi je to zaujalo. Na závěr  si ještě nakreslily šupinu kapra a pokusily se podle přírůstků určit jeho stáří. Všechni sedmáci  zaslouží pochvalu nejen za práci při laboratorce, ale také za pěkné protokoly.

Vytvořeno: 31. 10. 2018
Poslední aktualizace: 31. 10. 2018 15:31