Lyžařský výcvikový kurz

Typ: ostatní
Lyžařský výcvikový kurz  1Od neděle 25. února do pátku 2. března se uskutečnil lyžařský výcvikový kurz ve ski areálu Karlov, kterého se účastnili žáci 2. stupně základních škol Ostrov u Macochy a Lipovec.

Karlovské sjezdovky patřily v tomto týdnu hlavně nášim žákům, protože extrémně mrazivé počasí odradilo od cesty do hor mnoho lyžařů. A tak jsme sjížděli rozděleni do družstev skoro prázdné sjezdovky a nečekali fronty u lanovky. V druhé půlce týdne nás „ohřálo“ sluníčko a ustal vítr, takže se lyžování stalo ještě zábavnějším. Mráz nás nezaháněl do tepla na horký čaj tak často a některé nadšence bylo třeba na alespoň krátkou pauzu přemlouvat. Po celý týden jsme si skutečně dosyta zalyžovali a vyřádili ve snowparku. Lyžařský výcvik probíhal vždy dopoledne a po obědě, kromě středy, která jakožto rizikový den patřila odpolední vycházce a atrakci zvané snowtubing. Některé večery na chatě jsme trávili přednáškámi, při kterých byli žáci seznámeni s pravidly bezpečného pohybu na sjezdovce, se správnou výzbrojí a výstrojí na lyže a dověděli se také něco o přírodě a histroii Karlova. Jiné večery trávili žáci na večerním lyžování nebo zhlédnutím tématického filmu Orel Eddie. Ve čtvrtek odpoledne proběhly všemi očekávané závody ve slalomu. Vítězové vyhlášení při slavnostním večerním ceremoniálu dostali kromě medailí a diplomu sladkou odměnu. Celý týden jsme si všichni moc užili, v pátek si přáli, aby bylo znovu pondělí a aby jsme měli ještě týden lyžování před sebou. Na ten týden společně strávený na lyžích si budeme muset rok počkat, ale těšit na něj se můžeme už teď.

Na závěr ještě patří poděkování hlavním Veselým organizátorům kurzu: vedoucí LVK Katce Veselé,panu učiteli Marku Veselému a jeho manželce Evě.

Vytvořeno: 6. 3. 2018
Poslední aktualizace: 6. 3. 2018 18:18