Logická olympiáda

Typ: Základní škola | ostatní
Neměří znalosti, ale kreativitu, pohotovost a rychlý a přesný úsudek.

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách. Přihlášení je možné do 30. 9. 2020 a u žáků do patnácti let musí u registrace pomoci rodiče. (https://www.logickaolympiada.cz/)

Základní kolo proběhne pro

kategorii A: žáci prvního stupně základních škol  (3. – 5. třída)                                                        ve dnech 1. – 7. října 2020
 kategorii B: žáci druhého stupně základních škol                                                                            ve dnech 8. -  14. října 2020
 kategorii MŠ, A1, A2: mateřské školy a 1. a 2. ročník základní školy                                                ve dnech 22. - 28.  října 2020

V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 15 minut pro kategorii MŠ, 20 minut pro kategorii A1 a A2, 30 minut pro kategorie A a B. Nejlepší řešitelé  z kategorií A a B  postoupí do krajských kol. Nejlepší řešitelé z kategorie MŠ ve vybraných okresech postoupí do okresních kol. Soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují jen základní kolo a nepostupují do krajských kol.

Děkuji všem, kteří se rozhodli do soutěže zapojit a přeji jim klid a rozvahu při řešení jednotlivých úloh.

Vytvořeno: 29. 9. 2020
Poslední aktualizace: 29. 9. 2020 18:16