„Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“

Typ: ostatní
V únoru se naši prvňáčci vydali do ostrovské knihovny. Zde je čekalo již druhé setkání s dětmi z první třídy z Vysočan a jejich paní učitelkou a zároveň paní knihovnicí Soňou Švrčinovou v rámci projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“.

V tomto našem druhém setkání se žáci seznámili s tím, jak to chodí v knihovně. Nejdříve prozkoumali všechny místnosti a potom se dozvěděli, jak jsou uspořádány – oddělení pro dětské čtenáře, pro dospělé a výpůjční místnost. Seznámili se s prací paní knihovnice, se způsobem, jak jsou knihy půjčovány čtenářům i jak se vracejí.

Dále poznali různé druhy knih – pohádkové, s básničkami, s příběhy, naučné. Připomněli si, jak se s knihami správně zachází. Na závěr si poslechli veselou pohádku od Jiřího Žáčka.

Všichni se vraceli do školy spokojeni a obohaceni o nové poznatky.

Děkujeme p. uč. Švrčinové za pěkné povídání a těšíme se na příští setkání.

Vytvořeno: 17. 2. 2019
Poslední aktualizace: 17. 2. 2019 20:26