Svět pravěkých lovců

Typ: Základní škola | ostatní
Svět pravěkých lovců  1Čtvrťáci opět v Domě přírody v Moravském krasu, tentokrát poznávali kdo a jak žil v době pravěké v našem okolí.

Čtvrťáci opět v Domě přírody v Moravském krasu, tentokrát poznávali, kdo a jak žil v době pravěké v našem okolí.

Cílem programu pro naše žáky bylo uvědomit si, že dávno před námi žili pravěcí lidé. Vyzkoušet si, jak se jim žilo, projít se krajinou pravěkých lovců a ulovit oštěpem třeba soba.

Žáci se ve skupinkách (tlupách) vydali do okolí propasti Macocha, kde zažívali prostřednictvím her souboj s přírodou a vyzkoušeli si soudržnost tlupy. Seznámili se s nejvýznamnějšími nálezy pozůstatků našich dávných předků v Moravském krasu. Na závěr si vyzkoušeli oštěpy ulovit zvěř, která jim měla poskytnout obživu na celé týdny.

Video zde.

Vytvořeno: 3. 1. 2019