Prvouka v 3.B

Typ: Základní škola | ostatní
Prvouka v 3.B 1Na začátku června jsme v prvouce zkoumali podmínky klíčení semen. Žáci ve dvojicích obdrželi laboratorní list s úkoly. Každá dvojice zkoumala klíčení za jistých podmínek: s vodou a bez vody, s půdou a bez půdy, se světlem a bez světla a se vzduchem a bez vzduchu. Z výzkumu žáci učinili vlastní závěry, které prezentovali třídě.

Na začátku června jsme v prvouce zkoumali podmínky klíčení semen. Žáci ve dvojicích obdrželi laboratorní list s úkoly. Každá dvojice zkoumala klíčení za jistých podmínek: s vodou a bez vody, s půdou a bez půdy, se světlem a bez světla a se vzduchem a bez vzduchu. Nejdříve stanovili a zapsali svoji hypotézu, pak proces klíčení sledovali po tři týdny a pozorování zakreslovali. Z celého pozorováni zapsali závěr, který pak presentovali třídě. Žáky tato laboratorní práce velmi bavila, každý den nedočkavě běželi ke svým kelímkům pozorovat, jak proces klíčení probíhá. Malá ukázka zde.

Vytvořeno: 15. 6. 2018
Poslední aktualizace: 15. 6. 2018 17:45