Lyžařský výcvikový kurz prvního stupně

Typ: Základní škola | ostatní
Lyžařský výcvikový kurz prvního stupně 1O lyžařský kurz je každým rokem větší zájem. Letos jsme měli padesát malých lyžařů z prvního stupně. Sněhové podmínky v Hodoníně u Kunštátu byly ideální.

O lyžařský kurz je každým rokem větší zájem. Letos jsme měli padesát malých lyžařů z prvního stupně.  Sněhové podmínky v Hodoníně u Kunštátu byly ideální.

Kurz probíhal od 14. ledna do 17. ledna. Tradičně jezdíme s žáky z Lipovce, naplníme tak s přehledem dva autobusy.

První den se žáci rozdělili do skupin podle úrovně lyžování. Vznikly  tak čtyři skupiny. Nelyžařů se obětavě ujmul pan učitel Veselý. Začátečníky učil pan učitel Prause, mírně pokročilé měla paní asistentka Minaříková, pokročilé paní učitelka Stiskálková a zkušenější lyžaře paní učitelka Kuchařová.

Nejlépe se lyžařům jezdilo v úterý, kdy nám počasí dopřálo úžasný čerstvý přírodní sníh. Pokročilejší lyžaři si tak mohli vyzkoušet i freeride.

Ve středu již téměř všichni počáteční nelyžaři dokázali vyjet na vleku a užít si tak celý svah jízdou v pluhu.

Čtvrtek byl ve znamení her a závodění.

Nejdůležitější pro všechny učitelé však bylo, že všechny děti odevzdali rodičům živé a zdravé :).

Vytvořeno: 18. 1. 2019
Poslední aktualizace: 18. 1. 2019 20:26