LES VŠEMI SMYSLY

Typ: Základní škola
LES VŠEMI SMYSLY 1Žáci 1. ročníku navštívili školské zařízení pro environmentální vzdělávání Jezírko u brněnských Soběšic. Zúčastnili se programu s názvem „Les všemi smysly“.

Hned na začátku si vyrobili jmenovky, které měly tvar listů z dubu nebo z buku. A potom se již vydali do lesa, kde na ně čekala spousta činností. Nejdřív vnímali les sluchem, poslouchali šumění lesa a zpěv ptáků. Dále si zahráli na výrobce lesních parfémů. Dostatečně se vyběhali při „živém“ pexesu, které skládali z živých přírodnin. Při skoku dalekém zjistili, které zvířátko skočí stejně daleko jako oni. Dokonce se ujistili, že list kopřivy nám jazyk nespálí, ale naopak může být i chutný.

Při zpáteční cestě si nasbírali přírodniny, ze kterých na závěr vytvořili vlastní obrázek.

Každý z žáků si odnesl hezké zážitky i nové informace o lese.

Vytvořeno: 1. 4. 2019
Poslední aktualizace: 1. 4. 2019 20:25