EVVO – Ukliďme svět, ukliďme Česko

Typ: Základní škola
V letošním roce se naše škola stala jedním z organizátorů akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. V souvislosti s touto akci se žáci rovněž zapojili do výtvarné soutěže pro školy.

V letošním roce se naše škola stala jedním z organizátorů akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Den Země jsme oslavovali úklidem obce Ostrova u Macochy a jeho okolí. Každá třída poctivě vyčistila od odpadků svoji vytýčenou trasu. Dohromady škola sesbírala cca 200 kg odpadu.  O celé akci jsme podali report Spolu Ekosomák a Českému svazu ochránců přírody, kteří akci organizují. Od příštího roku tak naše škola pro tuto akci získá zdarma úklidové prostředky (pytle, rukavice).

V souvislosti s touto akci se žáci zapojili rovněž do výtvarné soutěže pro školy. Žáci umělecky ztvárnili svůj pohled na Den Země. Fotografie posterů byly zaslány hodnotící komisy.

Vytvořeno: 1. 5. 2016
Poslední aktualizace: 15. 12. 2016 07:47