EVVO: Ochutnávka exotického a prémiového ovoce a zeleniny

Typ: ostatní
V loňském školním roce tato akce Ochutnávka exotického ovoce proběhla na naší škole poprvé. Letos měli žáci opět možnost seznámit se s méně obvyklými plody z celého světa. Firma BOVYS nám dodala do každé třídy bedýnku takových dobrot.

Některé plody žáci znali nebo ochutnali již v loňském roce, např. jablka pocházející z USA red chief, blumy, karambola nebo také čínská hvězdice, velmi chutné nashi z Číny a mango z Indie. Nově ochutnali granátové jablko z Persie, mochyni z Afriky a hitem mělo být cherimoya Jižní Ameriky. Cherimoya je považovaná za jeden z nejlahodnějších druhů ovoce na světě, ale u žáků chuťově příliš neuspěla. Ovoce jsme s žáky 3. B podovali podle chuti, jasným vítězem se stala karambola. Nejméně dětem chutnalo avokádo a mango.

Krátké video z ochutnávky zde.

Vytvořeno: 3. 3. 2018
Poslední aktualizace: 3. 3. 2018 17:24