Děti se učily o regionu

Typ: Základní škola | ostatní
Děti se učili o regionu 1Žáci 4. B využívají pro výuku o svém okolí praktické ukázky a regionální učebnice.

V dnešní hodině českého jazyka plnily děti úkol na téma bezpečnosti a první pomoci, kdy si v rámci mezipředmětových vztahů procvičovaly jednak tvary sloves a vzory a zároveň si opakovaly a upevňovaly znalosti o zásadách první pomoci.

Na to jsme navázali exkurzí po škole a seznámili se, kde jsou hlavní přívody vody, plynu a elektřiny. Žáci nyní vědí, kam by nasměřovali záchranáře v případě zásahu, když by potřebovali zastavit přívod energií do školy.

V další části pokračovali čtením, při kterém se seznamovali s informacemi o obci a jejím nejbližším okolím. K tomu využívali regionální učebnici, kterou vydal bývalý pan ředil PaeDr. J. Gric. V této učebnici jsou zpracované veškeré informace a obrazová dokumentace o Ostrově a okolí. V dnešní hodině žáci četli pověsti o Macocoše. Seznámili se jednak s pověstí, jednak si procvičovali čtení a dozvídali se další informace o svém okolí.

Vytvořeno: 3. 4. 2019
Poslední aktualizace: 9. 4. 2019 13:25