BESEDA SE SPISOVATELEM

Typ: Základní škola | ostatní
Setkání prvňáčků se spisovatelem Hynkem Klimkem a Bábrdlinkou Kníženkou, patronkou malých čtenářů

Dne 2. října se naši prvňáčci vydali do ZŠ Vysočany. Tady se společně s vysočanskými dětmi setkali se spisovatelem Hynkem Klimkem, který je autorem knižní edice s názvem Strašidlář. Ve svých knihách vypráví o různých strašidlech, která žila v dávných dobách. Několik příběhů si žáci poslechli přímo od autora. Nejvíce je zaujalo strašidlo „Čumidlo“, které se objevuje tam, kde jsou zlobivé děti.

Tato beseda byla prvním setkáním budoucích čtenářů v rámci projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka, do kterého se žáci obou škol zapojí.

Velké poděkování za pozvání a uspořádání besedy patří paní učitelce Soni Švrčinové. Těšíme se na další setkání.

Vytvořeno: 10. 10. 2018
Poslední aktualizace: 10. 10. 2018 19:25