Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

3. B - poznáváme typu georeliéfu

Typ: Základní škola | ostatní
3. B - poznáváme typu georeliéfu 1V prvouce jsme se vrhli po zakreslování plánu obce na poznávání našeho georeliéfu. Vydali jsme se proto na krásnou vyhlídku nad místní rybník, kde jsme měli okolí obce jako na dlani.

V prvouce jsme se vrhli po zakreslování plánu obce na poznávání našeho georeliéfu. Vydali jsme se proto na krásnou vyhlídku nad místní rybník, kde jsme měli okolí obce jako na dlani. Žáci po cestě lesem odbíhali na houby, kterých v tuto dobu je více než stromů v lese. Na vyhlídce většina žáků správně určila, že Moravský kras je již vrchovina. Dověděli se, že tato vrchovina se nazývá Drahanská vrchovina, a její nejvyšší vrchol Skalky leží 735 metrů nad mořem.  Krátká ukázka z naší zeměpisné vycházky zde.


Vytvořeno: 12. 10. 2017
Poslední aktualizace: 4. 11. 2017 23:14
Autor: Mgr. Iveta Kuchařová