Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

2. a 3. ročník na Jezírku

Typ: Základní škola | ostatní
SeznámeníVe dnech 23.-26. dubna se spojená 2. a 3. třída účastnila výukového pobytu s názvem "Voda - pramen života" ve středisku Lipka - Jezírko v Soběšicích u Brna.

Program byl přizpůsoben věku žáků, probíhal částečně venku a částečně v budově Jezírka. Tematická část kladla důraz na terénní průzkum, při němž žáci porovnávali dva různé vodní ekosystémy z hlediska podmínek pro organizmy a jejich druhového zastoupení. Žáci si zahráli tematické hry a vyzkoušeli sílu vody na modelech říčních koryt. Přemýšleli nad pohybem vody v krajině, vodními zdroji a dopadem regulace toků na vodní režim krajiny. Program doplňovaly nejrůznější výtvarné aktivity motivované vodou jako živlem i vodními obyvateli. Žáci se taktéž učili pracovat s klíči k rozeznání druhů bezobratlých, např. blešivce, splešťule či pošvatky.
Všechny své nově nabyté teoretické poznatky si děti mohly ihned vyzkoušet i prakticky. Rozvoj práce ve skupině byl podpořen stmelovacími a týmovými hrami, žáci se učili poskytovat a přijímat zpětnou vazbu a používat nekonfliktní způsoby komunikace.

I díky dobré práci instruktorů se program velice povedl a dětem se podařilo vytvořit dobrou pracovní atmosféru a navázat kamarádské vztahy, a to i mimo svou třídu. Těšíme se, že se na Jezírko opět jednou vrátíme.

 

 


Vytvořeno: 10. 5. 2019
Poslední aktualizace: 10. 5. 2019 15:31
Autor: Mgr. at Mgr. Klára Stiskálková