GENKI ENGLISH – nová forma výuky angličtiny pro nejmladší žáky

Stáváme se pilotní školou, máme velká očekávání.

Od letošního školního roku (2016/2017) jsme se rozhodli zavést anglický jazyk již od první třídy a máme k tomu velmi dobrý důvod. Především usilujeme o to, aby se děti nebály anglicky mluvit a považovaly angličtinu za běžnou součást jejich života.

Ve vyučování jde o práci se skvěle zpracovaným výukovým softwarem, který je namluven rodilým mluvčím a pro děti je to příležitost, jak si odposlouchat dokonalou výslovnost. Základem úspěšného zvládnutí cizího jazyka je pravidelná domácí příprava.

Stáváme se tak jednou ze dvou pilotních škol, které se budou Genki English věnovat. Výuku povedou paní učitelky Petra Ševčíková a Iveta Kuchařová, které prošly pečlivou přípravou.

V ukázce můžete vidět práci prvňáčků. Přestože jde o teprve druhou vyučovací hodinu, děti výborně spolupracují. Video zde.

Vytvořeno: 18. 9. 2016, Autor: Mgr. Petra Ševčíková

Aktuální informace:

Informace o výuce pro 1. ročník:

Vážení rodiče, velmi prosím o pravidelnou a systematickou přípravu Vašich dětí do hodin. Je nezbytné, aby probíhala příprava nejen na příští lekci, ale aby si děti rovněž opakovaly již naučené. Děkuji

16.5., 19.5. Flavours        23.5., 26.5. Summer Clothes

25.4., 28.4. Fruit Market     2.5., 5.5. Vegetables    9.5., 12.5. Guessing Game

11.4. Birthday  18.4. Birthday, Rooms   21.4. Rooms

31.3., 4.4. Weather

21.3. Shapes     24.3. Days     28.3. Days

10.3. Shapes

1.3., 3.3 Do you have any brothers or sisters?

28.2. The Baby Monkey Family + opakování The Baby Rabbit Family

21., 22.2 The Baby Rabbit Family

14.2., 17.2. I like animals

7. 2.,10.2. Do you like animals?

27.1., 30.1. How do you say...in English

17.1. Doctor, Doctor, 20.1. I, you, he, she...

Prosím o opakování naučeného.

Petra Ševčíková

Přeji všem klidný a úspěšný rok 2017.

3.1. Happy New Year + opakování, příprava na Doctor, Doctor, 6.1. Doctor, doctor.

Petra Ševčíková

16. 12. What Colour Is Christmas, 20. 12. What Colour Is Christmas and Happy New Year. Během prázdnin prosím o souhrnné opakování všech probraných lekcí. Po prázdninách budeme začínat lekcí Doctor, Doctor.

Petra Ševčíková

6.12. lekce Make a Face, 9.12. a 13.12. opakovací lekce (Děti si budou doma opakovat vše, co jsme dosud dělali. Ideálně formou hry /game/ v každé lekci.)

Petra Ševčíková

22.11. - lekce Superhero, 25.11. lekce Eat! Drink! Dance!, 29.11. lekce Eat! Drink! Dance!, 2.12. lekce Make a Face, 6.12. lekce Make a Face

Petra Ševčíková

8.11 a 11.11. lekce Where are you from, 15.11. lekce Superhero, 18.11. ředitelské volno

Velmi prosím o pravidelnou domácí přípravu. Děkuji.

Krátkou ukázku práce v hodině můžete vidět zde.

Petra Ševčíková

1.11. a 4.11. budeme dělat lekci 6, tedy How old are you?

Dáváme na naše webové k dispozici radu pro rodiče a instruktážní video, jak s dětmi doma pracovat. Mail poskytujeme v plném rozsahu.

Vážení rodiče,

DOPORUČENÝ POSTUP PRO DOMÁCÍ PŘÍPRAVU NALEZNETE VE SLOŽCE POPIS SOFTWARU, HER A PŘEKLAD TÉMAT, KTEROU JSTE SI STÁHLI SPOLU SE SOFTWAREM.

INSTRUKTÁŽNÍ VIDEA K DOMÁCÍ PŘÍPRAVĚ NALEZNETE ZDEZDE.

11. 10. - Left and Right, 14. 10. - Numbers 1 - 12, velmi prosím o pravidelnou domácí přípravu.

Informace pro 1. ročník odeslané mailem rodičům dne 19. 9. 2016

Vážení rodiče,

v úterý 20. 9. 2016 začneme s výukou Genki English "na ostro", od zítřka tedy již bude potřeba pravidelná domácí příprava. Abyste věděli, na co se připravovat, zítra začínáme lekcí 1 - Warm Up, What's your name, poté pojedeme přesně podle rozpisu, který jste dostali. Na pátek tedy bude nutné podívat se s dětmi na Thank you. (Příští týden v úterý Rock, Paper, Scissors!, v pátek Yes, I can.) Instrukce zůstávají stejné, jak vám bylo sděleno na úvodní schůzce.

Myslím, že by bylo vhodné, abyste měli také zpětnou vazbu, jak vaše dítě v hodině pracuje. Žáci tedy dostanou deníčky s daty našich jednotlivých setkání. Ke každému datu přidám po hodině razítko smajlíka. Usmívající se smajlík znamená, že vaše dítě pracovalo v hodině dobře, neutrální výraz znamená, že práce nebyla příliš dobrá a mračící se smajlík značí nepřipravenost na hodinu, tedy malou domácí přípravu.

Pokud by byla nějaká změna v rozvrhu, vždy vám dát vědět mailem nebo zápisem v deníčku.

Zatím se mějte hezky a těším se na spolupráci.