Moudrá kniha radu dává

Typ: ostatní | Mateřská škola
kdo bydlí v knížkách

Dětem nabízíme pohádkové knihy, ilustrované encyklopedie, atlasy, knihy s říkadly. Děti se učí v knihách vyhledávat informace, obrázky. Velký zájem mají děti o zvířata, dinosaury, také o poznávání lidského těla, vesmíru. Děti si mohou zahrát na knihovnu i knihkupectví. Na četbu pohádek navazuje dramatizace, různé estetické činnosti od zpěvu, tanečních her, přes malbu až po vytváření různých loutek. Velmi důležité je aby děti získaly ke knihám vztah a vracely se k nim především coby školáci, když již budou moci číst samy. Je samozřejmé, že činnosti s knihou i vlastní četba rozvíjí jazykové a vyjadřovací schopnosti a dovednosti dětí, rozšiřuje slovní zásobu, vědomosti dětí i jejich celkový přehled o dění kolem nich, podporují i komunikaci, vztahy, hodnotové cítění. Na práci s knihou a encyklopedií se snažíme navázat prožitkem, který přináší sám život.

Vytvořeno: 19. 4. 2017
Poslední aktualizace: 24. 4. 2017 23:44