Postavili jsme most s žáky 9. ročníku

Typ: Základní škola | ostatní
Žáci 9. ročníku se zúčastnili soutěže "Postav most", kterou pořádala Střední Masarykova škola Letovice

V  únoru se žáci Tomáš Musil, Jirka Tanenberger a Lukáš Král vrhli na stavbu mostu, aby se mohli zapojit do soutěže, kterou pořádala Masarykova škola v Letovicích. Na stavbu mostu bylo možno použít pouze špejle, přírodní provázek a lepidlo. U konečného výrobku se hodnotila váha mostu, jeho nosnost a také design. Nejdříve to šlo pomalu, protože kluci nevěděli, jakým způsobem tvořit, aby byl most pevný a vydržel velkou váhu. Postupně došli k nějakému návrhu a začali se samotnou tvorbou.Tvořili po škole, ale i v hodinách některých předmětů. Do práce byli zapálení a most vylepšovali, až ho dovedli do naprosté dokonalosti. V pátek 17. 2. 2017 jsme společně jeli předvést naše dílo do Letovic a vyhrát. Soutěže se zúčastnilo 15 týmů, nejvetší zastoupení měla ZŠ Lysice, každý tým přivezl originální most, ale vyhrát mohl jen jeden. Mosty se zvážili, odborníci zhodnotili design a pak začalo zatěžování. Náš most unesl 32 kg, na výhru to však nebylo. Čím se ale můžeme chlubit, je získání nejvíce bodů za design. Potom jsme si ještě prošli školu, podívali se, jak dopadli ostatní týmy a pak jeli domů. Nejsme smutní, protože jsme získali zkušenosti a bylo to velmi zajímavé. Soutěž se nám moc líbila a příští rok se doufám opět zapojíme. Video ze soutěže můžete vidět zde.

Vytvořeno: 8. 3. 2017
Poslední aktualizace: 9. 3. 2017 04:19