Prvňáci vyjeli na Jezírko

Typ: Základní škola | ostatní
Naše třída pod lípou3 denní pobyt na výukovém středisku v Soběšicích předčil naše očekávání.

V pondělí 6.3. jsme se vydali společně za dobrodružstvím na ekologické výukové středisko poblíž Brna.  Název našeho výukového programu byl "Kdo nespí nezaspí". Děti během tří dnů měly možnost poznat jaká jsou tajemství lesa, která zvířata a podle čeho můžeme sledovat. Žáci během programu měli možnost objevovat, jaké děje probíhají v přírodě v zimě. Taktéž jsme se učili správné zásady při pobytu v přírodě a   stopování lesní zvěře.

Děti se též učily praktické dovednosti chystat dřevo, přípravit oheń a uvařit jablka v karamelu v teepe.Součástí programu bylo i večerní dobrodružné putování lesem a objevování tajů noční oblohy.

Kromě výuky v terénu se děti učily zacházet s nebozezem a vyrobily si dřevěný nástroj, který používali při komunikaci indiáni. Další rukodělnou činností, která děti velmi bavila byla práce s ovčí vlnou.

Skupinové hry a aktivity v přírodě i v budově děti bavily a byla jsem potěšena, s jakým nadšení děti plnily všechny úkoly.

Pokud chcete nahlédnout, máte možnost:

Vytvořeno: 19. 3. 2017
Poslední aktualizace: 28. 3. 2017 04:46