Kocour Mikeš v 1.A

Typ: Základní škola | ostatní
Už leccos přečteme a tak nastal čas navštívit školní knihovnu.

V pátek k nám přišla vzácná návštěva. Ne z daleka, ale se zajímavým vyprávěním a pohádkovým čtením. Paní učitelka Zukalová, která je nejen učitelkou, nýbrž i knihovnicí na škole zavítala do naší třídy. Velmi poutavě představila dětem Josefa Ladu. Jako správná knihovnice s sebou přenesla spoutu knížek a ilustrací. Rozpovídala se o  životě známého autora a vše dokumentovala obrázky a ilustracemi. Celé povídání zakončila četbou úryvku z knihy Kocour Mikeš. Následovala návštěva školní knihovny a seznámení s jejím řádem. Děti byly z tolika dojmů tak nadšené a natěšené, že paní učitelku Zuaklovou přemluvily, aby odpoledne přišla do knihovny a půjčila nějaké to čtivo, ikdyž správná otevírací doba ten den vůbec nebyla. Ale jak celou situaci okomentovala trefně milá prvňačka: "knížky jsou přece důležitější než nějaký ten oběd a tak místo do jídelny půjdeme do knihovny". Nakonec jsme stihli obojí a paní učitelce Zukalové moc děkujeme.

Vytvořeno: 28. 1. 2018
Poslední aktualizace: 28. 1. 2018 21:30